1.1 Müügilepingu kehtivus

1.1. Müügitingimused kehtivad loorenlabel.com veebipoest ostja (edaspidi Tarbija) ja ettevõtja LOOREN OÜ (edaspidi Veebipood loorenlabel.com) vahel kaupade ja teenuste ostmisel.

1.2. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad loorenlabel.com veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid.

1.3 Veebipood loorenlabel.com jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel loorenlabel.com

1.4 Ostja ja Looren Oü vahelised vaidlused tellimuste osas lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui osapoolte vahelist kokkulepet ei saavutata, võetakse ühendust Tarbijakaitseametiga või Tallinna Linnakohtuga. Erimeelsuste lahendamine on kooskõlas Eesti Vabariigis kehtivate seadustega.

 1. Tellimuse vormistamine

2.1 Valige e-poest toode, mida soovite tellida. Kõik valitud tooted lisatakse automaatselt ostukorvi. Ostukorvi lisamine ei kohusta Klienti ostma. Samuti ei broneeri ostukorvi lisamine toodet – kuni tellimuse kinnitamiseni on see saadaval ka teistele samal ajal veebilehel olevatele Klientidele.

2.2 Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

2.3 Avades oma ostukorv on Teil võimalik enne tellimuse saatmist muuta toote kogust või soovi korral toode ostukorvist eemaldada. Täitke andmete ja tellimuse kinnituse leheküljel olevad lahtrid tähelepanelikult, sest esitatud informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub Teie ostetud toodete kiire ja tõrgeteta kohaletoimetamine ning hilisem vaidluste ja pretensioonide lahendamine.

2.4 Tellimuse vormistamise lehel täitke nõutud andmeväljad, valige teile sobiv toodete kohaletoimetamise viis ja makseviis ning vajutage lingile „Tellimuse ülevaadeˮ. Valides makseviisiks “Maksekeskus”

2.5 Kõik * (tärniga) tähistatud väljad on kohustuslikud täita.

 1. Hinnad ja maksmine

3.1 Kõik hinnad veebilehel loorenlabel.com/pood on toodud eurodes ning sisaldavad käibemaksu (VAT 20%).

3.2. Veebikeskkonnas (e-poes) sooritatud ostude eest tasub Klient 100% ettemaksuna.

3.3 Peale soovitud toote ostukorvi lisamist saate valida eelistatud makseviisi.

3.4 Toodete eest saate maksta järgmistel viisidel:

 1. 1) Internetipank (Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Pocopay)
 2. 2) Mastercard- ja Visa krediitkaart.

3.5. Peale tellimuse esitamist ja kauba eest tasumist saadetakse Kliendile e-posti teel tellimuse kinnitus

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

 1. Müügilepingu jõustumine

4.1 Kauba müügilepinguga kohustub veebipood loorenlabel.com andma Tarbijale üle olemasoleva, valmistatava või veebipood loorenlabel.com poolt tulevikus omandatava Kauba ning tegema võimalikuks omandi ülemineku Tarbijale. Tarbija aga kohustub veebipood loorenlabel.com tasuma Kauba eest esitatud arvel näidatud summa ja võtma Kauba vastu.

4.2. Tellimused, mille eest ei ole tasutud, annulleeritakse 3 päeva möödudes alates tellimuse vormistamisest.

4.3. Müügileping jõustub pärast Tarbija tehtud makse laekumist Veebipoe pangakontole.

4.4. Looren OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-ile

 1. Kohaletoimetamine ja transport

5.1 Pärast müügilepingu jõustumist komplekteerib veebipood loorenlabel.com tellimuse ning annab selle kohaletoimetamiseks üle ettevõtte logistika partneritele (Omniva, Smartpost või DPD kuller). Kauba kohaletoomine toimub tavapäraselt 1-3 tööpäeva jooksul. 

5.2 Tooted pannakse Teie poole teele mitte hiljem kui 10-e tööpäeva jooksul peale kogumakse kättesaamist. 

5.3 Veebipoes sooritatud tellimusi käsitletakse tööpäevadel (E−R 9.00−17.00). Kui tellimus esitatakse reedel pärast kella 17, vormistatakse tellimus järgneval esmaspäeval.

5.4 Eesti piires on kohaletoimetamine tasuta.

5.5 Toote tagastamisel peab Tarbija saatmiskulud hüvitama.

5.6 Viivituseta kohaletoimetamiseks tuleb olla hoolikas ning tellimuse vormistamisel esitada kohaletoimetamise andmete sisestamisel tõele vastavad ning kehtivad andmed.

5.7 Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega, siis teavitab Kaupleja sellest Tarbijat ning tagastab tasutud raha (sh kauba üleandmise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 3 tööpäeva jooksul teate saamisest.

5.8. Juhul kui toode saab kahjustada kohaletoimetamise käigus, on Tarbijal õigus veebipood loorenlabel.com sellest teavitada ning edasi selgitab kahju tagamaid veebipood oma logistika partneriga.

5.9 Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

 1. Taganemisõigus

6.1. Teil on õigus tellimus tühistada peale makse sooritamist kuid enne toote posti panekut, saates e-kirja Looren OÜ meiliaadressile: hello@loorenlabel.com või helistades Looren OÜ telefoninumbrile: +372 56505413. Saates e-kirja, palume lisada tellimuse number ning tellimuse makseinfo.

6.2 Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. 

6.3 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Vastav teade kompenseerimisele kuuluva summa kohta saadetakse Teile meilile. Juhul kui Te ei nõustu toote kahjunõudega, on Teil õigus kaasata kahju määrav ekspert. Eksperdi peale minev kulu jagatakse Teie ja Looren OÜ vahel pooleks, välja arvatud juhul, kui ühe osapoole nõue tõestatakse alusetu olevat. Sellisel juhul katab eksperdi peale mineva kulu see osapool, kelle nõue tõestati olevat alusetu.

6.4 Kauba tagastamiseks või suuruse vahetamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile hello@loorenlabel.com hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. 

6.5 Kui Ettevõtjale tagastatud toodet ei ole võimalik välja vahetada Kliendi soovitud suuruse puudumise tõttu, võtab Ettevõtja Kliendiga ühendust.

6.6 Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. 

6.7 Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. 

6.8 Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem. 

6.9 Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

 1. Pretensiooni esitamise õigus

7.1 Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. 

7.2. Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja Tarbijaga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.

7.3. Kaubal puuduse ilmnemisel palume lõpetada kauba kasutamise.

7.4. Puudusega kauba parandamise või asendamise lepivad veebipood loorenlabel.com  ja Tarbija omavahel kokku. Parandamise kulud katab Looren Oü.

7.5 Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Kliendil õigus nõuda toote parandamist või asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote vastu või tagastada toode Ettevõtja kulul.

Kliendil on õigus nõuda toote ostuhinna alandamist või lepingu lõpetamist ning toote eest tasutud summade tagasinõudmist, kui:

 • Ettevõtjal ei ole võimalik toodet parandada või asendada või
 • toote parandamine või asendamine ebaõnnestub või
 • Ettevõtja ei ole toote puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud või
 • Kliendile tekitatakse põhjendamatuid ebamugavusi.

7.6 Mittevastavuse ja/või defekti avastamise puhul on Teil õigus nõuda toote väljavahetamist vastavalt tingimustele ja defektile, või tootest loobuda saates defektiga toode tagasi Looren Oü-le, viimase kulul.

7.7 Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral hüvitatakse Kliendile toote eest tasutud summa koos transpordi maksumusega Kliendi poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul. Ettevõtjal on õigus tasutud summade tagastamisega viivitada seni, kuni Klient on tema käes oleva toote tagastanud või esitanud tõendi toote tagastamiseks üleandmise kohta postiasutusele.

7.8 Ettevõtja kannab esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale asja parandamisega või asja asendamisega seotud kulud, eelkõige veo-, posti-, töö-, reisi- ja materjalikulud. Järgneva 1,5 aasta jooksul kannab vastavad kulud ettevõtja üksnes juhul, kui pretensioon on õigustatud. Ettevõtja ei hüvita Kliendi tehtud kulutusi toote nõuetele mittevastavuse või puuduste korral ega vastuta nende eest, kui:

 1. Toote väärtus on langenud/toode on kahjustunud Kliendi süül;
 2. Puudused on tekkinud toote mittesihtotstarbelise kasutamise, s.h. hooldusjuhise mittejärgimise tagajärjel;
 3. Toote väärtus on langenud tavapärasel kasutamisel tekkinud loomuliku kulumise tõttu;
 4. Puudub ostu sooritamist tõendav dokumendi koopia.

7.9 Juhul, kui Kliendi ja Ettevõtja vahel on tekkinud erimeelsused toote puuduste osas, on Kliendil õigus pöörduda pretensiooniga Ettevõtja poole, märkides kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (e-kiri) esitatud kaebuses ära oma nimi ja kontaktandmed, kaebuse esitamise kuupäev, tootel esinev puudus ning omapoolne soovitav lahendus. Ettevõtja vastab Kliendi kaebusele kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (e-kiri) 15 päeva jooksul. 

7.10 Juhul, kui Klient ja Ettevõtja ei saavuta vaidluse osas kokkulepet, on Kliendil õigus pöörduda vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks Eestis tarbijakaitseameti juures tegutseva tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ja avaldust esitada siin (https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijavaidluste-komisjon)

Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Kliendi ja Ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Kliendi kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Vaidluste lahendamisel Eestis tarbijakaitseameti juures lähtutakse Eesti Vabariigi seadustest. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole. (https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm

7.11 Komisjoni otsusega mittenõustumisel on pooltel õigus pöörduda Ettevõtja asukohajärgsesse maakohtusse.

 1. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

8.1 Meie e-poes ostlemine on turvaline. Teie isikuandmeid kasutatakse ainult tellimuste täitmiseks ning muudeks tellimustega seotud asjaoludeks ning neid ei jagata kolmandatele osapooltele.

8.2 Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

8.3 Kõiki kliendi isikuandmeid, mis on saadud läbi LOOREN OÜ e-poe külastuste ning ostude sooritamise, käsitletakse konfidentsiaalsena. Krüpteeritud andmekanalit (SSL) kasutatakse veendumaks, et pangad kasutavad isikuandmeid ning isiku panga andmeid turvaliselt. Lisaks puudub LOOREN OÜ-l nendele ligipääs.

8.4 Krediitkaardi maksete puhul suunatakse Teid vastavale leheküljele, et sooritada turvaline makse.

8.5 Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

8.6 Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

9. Vaidluste lahendamine

9.1 Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile hello@loorenlabel.com või helistada telefonil: +372 56505413. Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin (https://komisjon.ee/et/avalduse-esitamine). Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. 

9.2 Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

 1. Klienditugi

Klienditoe telefon on +372 56505413, millele võib helistada tööpäevadel E-R (9:00-17:00), või kirjutada kiri aadressile hello@loorenlabel.com